Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank MTN Plastik 2.Etabının Açılışını Yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, global markalara kalıp ve parça üreten MTN Plastik firmamızın Çerkezköy OSB’deki yeni yatırımını açtı. Bakan Varank, Çerkezköy OSB’de MTN Plastik Fabrikası’nın yeni yatırımımızın açılış töreninde yaptığı konuşmada, firmanın hem kalıpçılık hem de katma değerli plastik parçalar alanında çok önemli işlere imza attığını söyledi.

Firmaların katma değerlerinin önemine işaret eden Varank, şöyle konuştu:
“Bu firmanın katma değerini şöyle ölçebiliriz. Türkiye’nin kilogram başına ihracat değeri 1 avrolar civarında ama bu firmamızın bazı kalıptaki ihracat değeri kilogram başına 58 dolar, bazı plastik parçalarda 5,8 dolar. Dolayısıyla katma değer nasıl oluşturulur bunu görmek isteyen gelsin bu firmamızı, MTN firmasını ziyaret etsin diyoruz.

Bakan Varank, “Ülkemizi katma değerli üretimle katma değer oluşturarak gelişen büyüyen, refahını da tüm milletiyle paylaşan bir ülke haline getirmek için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Buradaki en büyük destekçilerimiz de müteşebbislerimiz ve onların fedakar çalışma arkadaşları oluyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Bu yeni yatırımın şehrimize, ülkemize, ekonomimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. Bir yanda dünyada üretimle gündeme gelirken bir yandan da kendi markalarımızı, daha katma değerli üretimlerimizi yapacağımız alanlara da yatırım yapıyoruz. Keşke 3-5 saatimiz olsaydı da firmanın bütün detaylarını dinleyebilseydik. Ben bugün gerçekten MTN firmasından etkilendim. Yeni nesil üretim, farklı materyalleri aynı anda kalıba dökebilmek önümüzdeki dönemde endüstrinin dönüşeceği alanlar.

MTN bunu başarmış ve bu teknolojiyi dünyaya yayabilecek kapasiteye sahip. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.”
Bakan Varank, ardından fabrikayı gezerek YKB Metin Güler’den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

This site is registered on wpml.org as a development site.